У Кореї розробили сонячні панелі, які можна згинати!

У Кореї розробили сонячні панелі, які можна згинати!

Просмотров: 157

У Південній Кореї розробили прототип фотоелемента, який не ламається, якщо його зігнути вдвоє.


За статтею інформаційного-дослідницького ресурсу  Wiley Online Library


Анотація

Останнім часом технологія складної електроніки стала предметом наукових досліджень та наукових досліджень. Технологія складного пристрою відрізняється від гнучкої технології, оскільки складані пристрої повинні витримувати серйозні механічні напруження, такі як ті, що спричинені надзвичайно малим радіусом вигину 0,5 мм.


Проект реалізувала команда вчених під керівництвом професора Іль Чон з Пусанського національного університету – одного з найбільших і першого державного вузу у країні.


У якості тонкого, гнучкого, прозорого і пружного провідного матеріалу науковці використали провідні плівки з одностінних вуглецевих нанотрубок (SWNTs), які відзначаються високою прозорістю і механічною пружністю.


Єдина проблема полягала у тому, що провідні плівки з одностінних вуглецевих нанотрубок намагаються прилипати до поверхні підкладки при застосуванні сили (наприклад, згинання) і вимагають хімічної просадки. Щоб вирішити цю проблему, вчені помістили цю плівку на поліамідну підкладку, а потім покрили її оксидом молібдену, щоб поліпшити її провідність.   Отриманий прототип набагато перевершив очікування команди. Композитна плівка товщиною всього 7 мкм продемонструвала виняткову стійкість до вигину, майже 80-відсоткову прозорість і ефективність перетворення енергії на рівні 15,2% – максимальне значення, коли-небудь досягнуте фотоелементами з вуглецевих нанотрубок.


  "Отримані результати є одними з кращих серед тих, про які повідомлялося досі для гнучких сонячних елементів, як з точки зору ефективності, так і механічної стабільності, – уточнює автор дослідження, профессор Іль Чон з Пусанського національного університету. – На відміну від просто гнучкої електроніки, пристрої, які складаються, схильні до набагато жорсткіших деформацій, з радіусами складання всього 0,5 мм – звичайні ультратонкі скляні підкладки і прозорі провідники з оксиду металу можна зробити гнучкими, але вони ніколи повністю не складаються".


Детально на  інформаційного-дослідницького ресурсу  Wiley Online Library

Посилання на PDF файл з дослідженнями: PDFТеги: Сонячна енергетика, Блог,

Коментарі

Написати коментар